ČEBELICA, MOJA PRIJATELJICA

Narava je naša najboljša učiteljica in prijateljica. Ponuja nam številne možnosti za raziskovanje in igro, zato moramo biti do nje spoštljivi.

 

Od cveta do cveta, čebelica leta in v čašicah zlatih nabira si med.

Potem pa se zali marjetki zahvali in reče veselo takoj pridem spet…

                                                                                (Janez Bitenc)

 

 Ko smo na daljših sprehodih in  pa tudi na vrtčevem igrišču opazili prve čebele, ki so nas obletavale, smo se odločili, da raziščemo vse, kaj je povezano z njimi. Otroci so tako lahko spoznali čebeljo družino, vlogo čebele v naravi, panj, čebelnjak, naloge čebelarja, predvsem pa so prišli do spoznanja, da je pot do kozarčka okusnega medu dolga in zanimiva.

V igralnici smo se lotili čebelarjenja na malce drugačen način. Najbolj pomembno pa je, da smo prve kapljice medu okusili kar s prstki.

 

Iz naravnih materialov smo izdelali čebelnjak in čebelice, iz satovja odtiskovali rožice in metuljčke. Naučili smo se nove pesmice o čebelicah in zaplesali ob spremljavi Lojzeta Slaka in njegovega Čebelarja.

Čebelice, čebelice, saj moje ste prijateljice,

pozabi vas nikdar, ta stari čebelar…

 

Morda vam bo všeč tudi...