SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK V VRTCU

Tudi v vrtcu smo obeležili slovenski kulturni praznik, Prešernov dan, ki ga bomo praznovali  8. februarja.

Veliko smo se pogovarjali o našem največjem slovenskem pesniku, dr. Francetu Prešernu.

Obiskali smo šolsko knjižnico, prebrali pesnitev Povodni mož, prisluhnili slovenski himni, likovno ustvarjali in spoznavali pojem KULTURA.

KAJ JE KULTURA?

Otrok mamo vpraša, kaj je to kultura, kdo se z njo ponaša? Le ta začudeno obstane, saj resno jo vprašanje gane.

Skromno mu obrazloži in takole odgovori:

Kultura nas sprejme, ko se rodimo, hodimo v šolo, v vrtec, se igramo, v službo hitimo. Ko smo veseli, se z nami veseli, z nami se smeje, ko žalostni smo, nam dušo ogreje, pesmi in knjige nam piše, slike nariše, pravljice bere, se z lutkami igra, prešerno poje, lepo pozdravlja, ob odhodu se poslavlja, je naša zgodovina in domovina.

Od rojstva do smrti z nami živi, kultura sem jaz, si ti, smo mi vsi.

Otroci in vzgojiteljice smo se udeležili krajšega kulturnega programa, ki so ga pripravili učenci in njihovi mentorji.

Sončki smo se predstavili z Arharjevo pesmico JANUARJA,

Čebelice pa z Mihelčičevo pesmico ROKAVIČKA.

Lep,  kulturno obarvan pozdravček!