Eko smreka v skupini Čebelici

Odzvali smo se vabilu za sodelovanje na natečaju »Deluj eko – ohrani čebelo in smreko«, ki ga organizira podjetje Medex v partnerstvu s podjetjem Hofer.

Navdih za okrasitev naše EKO smrečice je bila Švedska ljudska pravljica z naslovom Zakaj je smreka tudi pozimi zelena. S pomočjo zgodbe sva poskušali otrokom predstaviti kako pomembno je, da živimo v sožitju z naravo in si medsebojno pomagamo. Ker smo EKO vrtec, smo za izdelavo uporabili naravne in reciklirane materiale. Otroci iz skupine Čebelice so z navdušenjem sodelovali pri izdelavi, od idejne zasnove do končnega izdelka. Vsak od otrok je izdelal svoje gnezdo, v katerega je svojo taščico skril pred hudo zimo. Gnezda so skrili v veje mogočne smreke, ki je ptičicam ponudila zavetje, v zahvalo pa ostala tudi pozimi zelena.

 

Morda vam bo všeč tudi...