KO NAS OBIŠČE MOŽIC NAHODEK

Nahodek je prav majhen možic z rdečim noskom, ki se sveti kot šipkova jagoda. Kadar otroci čofotajo po lužah in si do kolen namočijo noge, takrat jih obišče možic Nahodek. Piššš, kihajo otroci. Ampak to ni prav nič smešno, saj si morajo otroci kar naprej brisati nos in se ne smejo igrati z drugimi otroki. 

Da bi pobegnili možicu Nahodku, smo v goste povabili ga. Andrejo Rebec iz Zdravstvenega doma Ilirska Bistrica.

Poučila nas je, da moramo vedno poskrbeti, da so naši noski čisti. Nikakor si ne smemo vrtati po nosu ali kihati v druge prijatelje. To sta počela Pacek in Packa v zgodbici, ki nam je zelo dobro poznana.

Skozi zgodbico in igro so otroci izvedeli veliko pomembnih stvari in usvojili nove veščine.

Otroci so svoja doživetja narisali.

Naslednjič se bomo naučili pravilnega umivanja rok.

Tokrat nas možic Nahodek ni ujel.

Morda vam bo všeč tudi...