TEDEN OTROKA: “Skupaj se imamo dobro!”

Teden smo preživeli v posebnem vzdušju.

Letošnji slogan TEDNA OTROKA je bil: “Skupaj se imamo dobro!

Novo vrtčevsko leto smo začeli z objemi, pozdravi, jokom, smehom, starimi in novimi prijatelji.

Res se imamo v vrtcu skupaj dobro, a ne samo v tem tednu, vsak dan nam je lepo.

Veliko zanimivih stvari počnemo. V tem tednu smo bili še posebej pridni.

K naši ustvarjalnosti je pripomogla tudi botra JESEN, ki je že zavila v našo vas in razlila svoje jesenske barve.

Izkoristili smo sončne dni, opazovali naravo v vsej svoji lepoti, nabirali kostanj, jesensko listje in se z njim igrali.

Vrtčevsko igrišče smo si okrasili z bučami in cvetlične gredice uredili z jesenskimi zasaditvami.

Izkoristili smo plodove, ki nam jih ponuja botra JESEN in iz domačih sliv skuhali okusno marmelado.

Preizkusili smo jo na palačinkah in z njo presenetili tudi starše.

Prebirali smo pravljice, se naučili novo pesmico, spoznavali inštrumente, na njih igrali

in pripravili dramatizacijo “Čudežna skleda medu“.

Družili smo se z osnovnošolci, se z njimi igrali in drug od drugega veliko naučili.

Dokazali smo tudi, da znamo deliti. Odzvali smo se povabilu osnovnošolcev in se udeležili IZMENJEVALNICE IGRAČ.

Otroci so občutili kako je, ko nekaj svojega nekomu podariš in kako lepo je, ko v zameno nekaj dobiš.

Teden smo zaključili v veselem vzdušju, v smehu, petju, igri z novimi igračami predvsem pa smo se naučili,

da je lepo imeti ob sebi dobre prijatelje in vse tiste, ki nas imajo radi.