Pomlad nas je zvabila na planinski izlet

 

 

Sončki in Čebelice se nismo mogli upreti sončnim žarkom, ki so nas vztrajno vabili na izlet. Ker je pomlad čas, ko se narava prebuja smo se odločili, da se odpravimo na potep in ugotovimo ali so se že prebudili travniški zaspanci, ki so pridno spali vso dolgo zimo.

Pot nas je vodila skozi vas. Pri vaški Lokvi smo postali in si pozorno ogledali vse njene prebivalce. Pozdravile so nas zlate ribice. Vsak si je nekaj zaželel, saj zlate ribice izpolnijo vse skrite želje.

Med potjo smo opazovali cvetoča drevesa, travnik in njegove prebivalce, pisano cvetje, ga vonjali in poimenovali, opazovali delo na vrtu ter polju.

Hitro smo prispeli na cilj. Sredi jase smo izpraznili svoje nahrbtnike in se okrepčali. V objemu čudovite narave smo izkoristili čas tudi za igro.

Pot proti domu je hitro minila. Ves čas nas je spremljala pesem in dobra volja. Hitro smo prispeli pred vrtec. Tam so nas pričakali naši najmlajši prijatelji. Skupaj smo se poigrali na vrtčevem igrišču.

Trikrat hura za Sončke in Čebelice.

HURA, HURA, HURA!

Lep planinski pozdrav.

Morda vam bo všeč tudi...